Home
2012 Index
Archive Index
This page last updated 27 October 2012
© Copyright Cycling Time Trials 2012 |
|
SOUTH DC Points
Top 100
Pos | Name | Club | Events Ridden | Cat | Points |
1 | Terry Icke | Poole Whs | 19 | V | 721 |
2 | Simon Berogna | VC St Raphael | 18 | | 676 |
3 | Gary Dighton | Poole Whs | 16 | V | 642 |
4 | Cliff Rowe | Bournemouth Jubilee Whs | 22 | V | 621 |
5 | Dave Pickering | Bournemouth Jubilee Whs | 15 | V | 553 |
6 | Steve Walkling | VC St Raphael | 11 | V | 522 |
7 | Martin Beale | VC St Raphael | 17 | | 446 |
8 | Steve Whitewick | Contre La Montre | 7 | V | 406 |
9 | Gary Allan | GA Cycles | 10 | V | 387 |
10 | Simon Tout | VC St Raphael | 7 | V | 378 |
11 | Darren Lewis | Poole Whs | 12 | V | 369 |
12 | Andy Bryson | Contre La Montre | 7 | | 360 |
13 | Philip Evans | Bournemouth Jubilee Whs | 17 | V | 333 |
14 | Patrick Dunn | CC Weymouth | 9 | | 311 |
15 | Lesley Walkling | VC St Raphael | 12 | WV | 300 |
16 | Paul Jones | Poole Whs | 8 | V | 287 |
17 | Stuart Martingale | Sotonia CC | 9 | V | 283 |
18 | Andy Rivett | VC St Raphael | 8 | V | 275 |
19 | Sebastian Ader | a3crg | 8 | V | 264 |
19 | Bryce Dyer | VC St Raphael | 6 | | 264 |
21 | Harry Bulstrode | Contre La Montre | 5 | | 263 |
22 | Nick Andrews | Portsmouth North End CC | 6 | V | 258 |
23 | John Chapman | CC Weymouth | 8 | V | 257 |
24 | Julian Jenkinson | Contre La Montre | 5 | V | 251 |
25 | Ray Claridge | GA Cycles | 9 | V | 244 |
26 | Patrick Brennan | a3crg | 8 | | 234 |
27 | Andy Buddle | Poole Whs | 5 | | 232 |
28 | Andrew Langdown | Hampshire RC | 5 | V | 220 |
29 | Bryce Riglar | CC Weymouth | 6 | | 218 |
30 | Graeme Stirzaker | a3crg | 6 | V | 197 |
31 | Gary Tuskin | Poole Whs | 8 | V | 195 |
32 | Graham Fielder | a3crg | 7 | V | 192 |
33 | Simon Healey | Andover Whs | 5 | V | 190 |
33 | Rob Sherrin | a3crg | 6 | V | 190 |
35 | Matt Harris | a3crg | 8 | | 186 |
36 | John Heffernan | New Forest CC | 4 | V | 183 |
36 | Stuart Peckham | New Forest CC | 10 | V | 183 |
38 | Steve Wood | Antelope RT | 7 | V | 182 |
39 | Luke Davies | VC St Raphael | 4 | J | 178 |
40 | Gary Lock | New Forest CC | 5 | | 175 |
41 | Julian Thacker | VC St Raphael | 5 | V | 169 |
42 | Jake Prior | VC St Raphael | 4 | V | 166 |
43 | Bill Simmons | Bournemouth Jubilee Whs | 12 | V | 158 |
43 | Kevin Ridge | Bournemouth Jubilee Whs | 9 | V | 158 |
45 | Jon Clemas | Bournemouth Jubilee Whs | 5 | | 155 |
46 | Dave Dent | Wightlink / Offshore RT | 6 | V | 154 |
47 | James Gilfillan | Contre La Montre | 4 | | 149 |
48 | Leighton Girling | Poole Whs | 3 | | 147 |
48 | Martin Piper | Wightlink / Offshore RT | 6 | V | 147 |
50 | Terry Belbin | Poole Whs | 14 | V | 141 |
51 | Chris Hughes | New Forest CC | 7 | V | 140 |
52 | Matt Cheyney | a3crg | 5 | | 139 |
52 | Jonathan Hepper | a3crg | 4 | V | 139 |
54 | Charlie Lawson | CC Weymouth | 4 | | 138 |
55 | Nick Frewin | Bournemouth Jubilee Whs | 3 | V | 137 |
56 | Dave England | Crabwood CC | 8 | V | 136 |
57 | Simon Barnes | GA Cycles | 6 | V | 134 |
58 | Alan Emmott | Fareham Whs | 6 | V | 131 |
59 | John Marriner | Bournemouth Jubilee Whs | 7 | V | 130 |
60 | Glenn Longland | Antelope RT | 5 | V | 125 |
61 | Greg Parker | CC Weymouth | 4 | V | 123 |
62 | Martin Aldridge | Poole Whs | 5 | V | 118 |
63 | Colin Crocker | Sotonia CC | 13 | V | 112 |
63 | Paul Stockley | Wessex RC | 6 | | 112 |
65 | Hamish Walker | Hampshire RC | 7 | V | 111 |
66 | Richard Blake | GA Cycles | 5 | | 107 |
67 | Gary Ferrett | Hampshire RC | 3 | V | 106 |
68 | Paul Martin | Vectis Roads CC | 5 | V | 105 |
68 | John Glaysher | a3crg | 3 | | 105 |
70 | Alex Clayton | Southampton University RC | 3 | | 101 |
71 | Richard Davidson | Poole Whs | 4 | V | 100 |
72 | Steven Pink | CC Weymouth | 4 | | 98 |
73 | Dave Dalton | Fareham Whs | 3 | V | 97 |
74 | John Sibley | Contre La Montre | 3 | V | 95 |
75 | Rob Ellis | VC St Raphael | 6 | V | 88 |
76 | Drew Hosie | a3crg | 5 | V | 87 |
77 | Shaun Smart | Southdown Velo | 3 | V | 84 |
78 | Gawain Young | Sotonia CC | 3 | | 82 |
79 | Pete Wilson | Bournemouth Arrow CC | 3 | V | 81 |
80 | Aran Stanton | VC St Raphael | 2 | V | 80 |
81 | Louise Dutch | Poole Whs | 3 | W | 78 |
81 | Simon Coppard | Bognor Regis CC | 3 | V | 78 |
81 | Kevin King | Sotonia CC | 2 | V | 78 |
81 | Steve Pye | Bournemouth Jubilee Whs | 3 | V | 78 |
85 | Simon Craig-McFeely | a3crg | 14 | V | 77 |
85 | Oliver Emmans | Antelope RT | 3 | V | 77 |
87 | George Crammond | Southampton University RC | 3 | | 76 |
87 | Rowan Horner | VC St Raphael | 2 | | 76 |
89 | Dennis Tapping | Hampshire RC | 3 | V | 75 |
89 | John Banham | Hampshire RC | 3 | | 75 |
89 | Martin Ward | Sotonia CC | 8 | V | 75 |
92 | Sean Williams | Wightlink / Offshore RT | 4 | V | 73 |
93 | Colin Yeates | Sotonia CC | 3 | V | 72 |
93 | Ian Cardy | CC Weymouth | 2 | | 72 |
95 | Martyn Edwards | Contre La Montre | 1 | | 69 |
96 | Jerone Walters | VC St Raphael | 1 | | 68 |
96 | Alan Sharpen | Sotonia CC | 10 | V | 68 |
98 | Gary Gunner | a3crg | 3 | V | 67 |
98 | Ben Boardman | New Forest CC | 2 | | 67 |
98 | William Clark | Bournemouth Jubilee Whs | 2 | | 67 |
|